Sohbete Giriş

Sohbet Odaları

Sizlere özel odalarımızla rahatca ve güvenlice sohbet etmenizi saglamak görevimiz.TekMirc.Com Sohbet ve Chat Sitesi daha güzel, özgür chat yapmanız için burada.

admin Ocak 15 2023

Hareketli protez bakımı, paklığı nasıl yapılır?

Hareketli Protezler ileri derecede diş kaybı olan hastalarda kullanılmaktadır. İmplant tedavisi yapılamayan hastalarda son seçenek olarak hastaya sunulmaktadır.

-Hareketli Protezler yapısı gereği genelde akrilik denilen materyallerden üretilmektedir. Bu gereçler temelde plastik türevi olmasına karşın ağız içinde kullanıma uygun, çok gelişmiş plastiklerdir. Her ne kadar ağıza girmek standartlasrını sağlasalarda çok uzun devirlerde tükürük, besin unsurları üzere dış etkenlerle kirlenebilmektedir.

-Hareketli protezlerin sabit protezlere nazaran en büyük avantajlarından biri çıkarılabilmesine bağlı olarak temizliğinin daha kolay yapılabilmesidir. Hasta protezi ağzından çıkararak en ince detayına kadar temizleyebilir. Dişsiz bölgeleri de fırça ve gargaralar yardımıyla temizleyebilir.

-Hareketli Protezler ağızda kalan sabit dişler üzere temizlenmemeli. Şayet sabit dişler üzere fırça ve diş macunu kullanılırsa protezler çok kısa müddette sararır. Zira macun içinde bulunan diş temizleyiciler protez yüzeyini çizebilirler. Bu nedenle hareketli protezlere protez temizleme fırçası ve sabunlu su ile temizlenmeli. Şayet protez temizleme fırçası yok ise bulaşık süngerlerinin sarı yani çizici olmayan yüzü kullanılabilir. Protez temizlenirken lavabonun içine bir havlu serilmesi protezin elden düşüp kırılmasını maniler.

-Protezin genel paklığı yapıldıktan sonra ekstra olarak protez temizleme tabletleri ve temizleyici sıvılar üreticinin önerdiği formda kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medyadan Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

music Radyo'nu aç, Müzigin Keyfine bak.