SOHBETE GİRİŞ

Connect to Chat

Sohbet ve Chat Odaları

Birçok Sohbet Sitesini İçinde Barındıran, Birden Fazla İnsanlarla Tanışmanızı Sağlayan, İsterseniz Arkadaşlarınızla, İsterseniz Yeni Arkadaş Edinebileceğiniz Bir Sohbet Platformudur.

Play Store

Android Uygulama

Apple Store

İos Uygulama

Türkce mIRC

Bilgisayarınız için

Radyo Dinle

Canlı Yayın

admin Ocak 15 2023
Hareketli protez bakımı, paklığı nasıl yapılır?

Hareketli protez bakımı, paklığı nasıl yapılır?

Hareketli Protezler ileri derecede diş kaybı olan hastalarda kullanılmaktadır. İmplant tedavisi yapılamayan hastalarda son seçenek olarak hastaya sunulmaktadır.
-Hareketli Protezler yapısı gereği genelde akrilik denilen materyallerden üretilmektedir. Bu gereçler temelde plastik türevi olmasına karşın ağız içinde kullanıma uygun, çok gelişmiş plastiklerdir. Her ne kadar ağıza girmek standartlasrını sağlasalarda çok uzun devirlerde tükürük, besin unsurları üzere dış etkenlerle kirlenebilmektedir.
-Hareketli protezlerin sabit protezlere nazaran en büyük avantajlarından biri çıkarılabilmesine bağlı olarak temizliğinin daha kolay yapılabilmesidir. Hasta protezi ağzından çıkararak en ince detayına kadar temizleyebilir. Dişsiz bölgeleri de fırça ve gargaralar yardımıyla temizleyebilir. -Hareketli Protezler ağızda kalan sabit dişler üzere temizlenmemeli. Şayet sabit dişler üzere fırça ve diş macunu kullanılırsa protezler çok kısa müddette sararır. Zira macun içinde bulunan diş temizleyiciler protez yüzeyini çizebilirler. Bu nedenle hareketli protezlere protez temizleme fırçası ve sabunlu su ile temizlenmeli. Şayet protez temizleme fırçası yok ise bulaşık süngerlerinin sarı yani çizici olmayan yüzü kullanılabilir. Protez temizlenirken lavabonun içine bir havlu serilmesi protezin elden düşüp kırılmasını maniler. -Protezin genel paklığı yapıldıktan sonra ekstra olarak protez temizleme tabletleri ve temizleyici sıvılar üreticinin önerdiği formda kullanılabilir.

, , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir